معاون سیاسی و امنیتی استانداری ایلام در همایش سوم دی ماه روز ملی ثبت احوال گفت :

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
نوشته شده توسط  | منتشرشده در: مجموعه ۱

سازمان ثبت احوال مهمترین نهاد مدنی و یک چارچوب سیاسی در کشور ایجاد می کند .

به گزارش روابط عمومی ثبت احوال استان : محمد نوذری روز دوشنبه مورخ 3/10/97 در همایش روز ملی ثبت احوال که با حضور مدیران کل دستگاههای اجرایی ، رؤسا و کارکنان ادارات ثبت احوال ، بازنشستگان و پیشکسوتان ، مدیران دفاتر پیشخوان که در محل سالن اجتماعات اداره کل برگزار شد اظهار داشت : 

 

ثبت احوال یکی از زیر شاخصهای وزارت کشور و از فرآیندهایی است که با ایجاد آن جوامع انسانی و کشورهای اروپایی به سمت توسعه یافتگی پیش رفته اند . وی با بیان اینکه شناسنامه اساس هر ملت و تاریخی است افزود : مبنای توسعه هر کشوری آمار است و یکی از ارکان مهم و تاثیر گذار در برنامه ریزی های اقتصادی ، اجتماعی ، فرهنگی و سیاسی است . نوذری یادآور شد :

سازمان ثبت احوال مهمترین نهاد مدنی و یک چهارچوب سیاسی در کشور ایجاد می کند و به عنوان یکی از معاونت های وزارت کشور معرفی و دارای چهار شاکله سیاسی ، اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی است . به گفته معاون استاندار ایلام به لحاظ سیاسی مهمترین نهاد مدنی در نظام اسلامی انتخابات است و یکی از ملزومات انتخابات و صحت آن شناسنامه و کارت ملی و یکی از چهار مرجع استعلام است .

نوذری گفت : اهمیت ثبت احوال در بحث انتخابات که تجلی دموکراسی است بر کسی پوشیده نیست و این سازمان جز ارکان هیأت اجرایی انتخابات است .

وی تاکید کرد : ثبت احوال از دیدگاه اقتصادی نیز در حوزه برنامه ریزان اقتصادی با توجه به جمعیت کشور و ترکیب جمعیتی از جمله جوانان ، میانسالان ، سالخوردگان و جنسیت مبنای برنامه ریزی است .

وی با بیان اینکه هر چه نظام توسعه می یابد فرآیند ها نیز تغییر می کند گفت : بحث نامگذاری در جامعه نیز بسیار مهم است و ثبت احوال یکی از تاثیر گذارترین مراکز برای نامگذاری است وی در پایان با تبریک روز ملی ثبت احوال از زحمات مدیر کل ، معاونین ، کارشناسان و کارکنان ثبت احوال استان ایلام در خدمات دهی سریع ، دقیق و تکریم مراجعین و شهروندان در سراسر استان تقدیر و تشکر نمودند در پایان این مراسم از 6 دستگاه برتر و رؤسای ادارات ثبت احوال تقدیر و با اهداء لوح و هدایا تجلیل بعمل آمد . 

بازدید 7432 بار